English            
ایمیل |  سامانه کتابخانه |  سامانه اداری |  سامانه آموزش |  سامانه تغذیه |  انتشارات |  فناوری اطلاعات|  كانون دانش آموختگان |  سامانه نشریات  
خانه
درباره مفید
آموزش
دانشكده ها
پژوهش
مراکز مطالعاتی
کتابخانه
پذیرش
دانشجویان
رويدادها

عنوان : مشروح سخنرانی دكتر یدالله دادگر در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی(ره)
کد خبر : ۱۵۶۲
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ 
ساعت : ۱۴:۵۱:۲۱

به گزارش روابط عمومي دانشگاه مفيد، دكتر یدالله دادگر، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت الله موسوی اردبیلی(ره) که روز پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ در کانون توحید تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه آیت الله موسوی اردبیلی همواره به نقدهای سازنده و کاملی را به نفع نظام می‌کردند، اظهار داشت: ایشان نسبت به هم لباسی‌های خود یک حساسیت خاصی را داشت و بیشترین ایراد را به آنها می‌گرفت.
وی ادامه داد: آیت الله موسوی اردبیلی هیچ نوع امتیازی برای خود قائل نبود و می‌توان گفت وی یک شخصیت کم‌نظیر در بین عالمان دینی به شمار می‌رفت، ایشان در کارهای خود همیشه بدنبال این بود که اقداماتش برای آیندگان سودی داشته باشد، تاسیس دانشگاه مفید یکی از آینده‌نگری‌های ایشان به شمار می‌رود، شاید این دانشگاه در بازده زمانی کم اثر چندانی نداشت اما می‌بینیم که در طول زمان تاثیرات بسیار زیادی را در جامعه داشته است.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: آیت الله موسوی اردبیلی جزء افرادی محسوب می‌شوند که خدمات زیادی را به قوه‌قضاییه کردند، ایشان درصدد بود که اقدامی را انجام دهد که طی آن دستگاه قضا بتواند مشکلات را در جامعه کم کند و بهترین خدمت‌ها را به مردم ارایه دهد.

دادگر یادآور شد: آشنایی بنده با مرحوم موسوی اردبیلی به 28سال پیش برمی‌گردد، در آن روزها دانشگاه مفید بسیار ساده به نظر می‌رسید و بنده در آنجا یک کارمند دفتری ساده بودم، آیت الله موسوی اردبیلی به کارگروه اقتصادی علاقه داشت و مطالعه نظرات اقتصادی ایشان خوب است.

وی افزود: کارآفرینی یکی از اقدامات آن مرحوم در عرصه‌ی اقتصاد بود و وقتی که این کار از سوی یک روحانی هم انجام شود که کم‌نظیر خواهد بود، مرحوم موسوی اردبیلی همیشه طلاب را به علوم جدید توصیه می‌کردند، فراموش نشود که ایشان فقط بر امور دانشگاه نظارت می‌‌کردند که البته این نظارت دورادور بود و دخالتی در امور دانشگاه نداشتند.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ابراز داشت: بیت مرحوم اردبیلی محل رفت و آمد و حضور علما بود، در واقع او به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت بود و همواره قصد داشت خیرش به دیگران برسد، برای نمونه یکبار دکتر معین وزیر علوم وقت گفت ما بودجه دانشگاه می‌دهیم شما اجازه دهید ما هم دانشجو بفرستیم، ایشان اجازه ندادند و گفتند فقط شما از لحاظ مقررات کمک کنید.

دكتر دادگر در پایان گفت: تاسیس دانشگاه کنار حوزه بسیار حرکت معنادار و ارزشمندی بود که آیت الله موسوی اردبیلی آن را انجام دادند.

بازگشت           چاپ چاپ